برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

بالاخره آیفون 14 رجیستر می شود؟

نوشته شده در تاریخ2 ماه پیش توسط 370
دوست داشتن1

در حالی که بسیاری از طرفداران پر و پا قرص محصولات اپل منتظر رونمایی از گوشی آیفون 15 هستند, هم چنان موضوع رجیستر گوشی های آیفون 14 در صدر اخبار تکنولوژی در ایران قرار دارد.

با  توجه به صحبت های سخنگوی انجمن وارد کنندگان موبایل, قرار بر این بود که از اواخر آبان سال 1401 در رابطه با واردات آخرین سری از گوشی های آیفون تصمیم گیری شود.  اما هم چنان تصمیم قطعی در رابطه با این موضوع گرفته نشده و وضعیت رجیستر گوشی های این پرچم دارها هم چنان در هاله ای از ابهام است.

با وجود بحث هایی مثل غیر قانونی بودن واردات گوشی های با قیمت بالاتر از 600 دلار باز هم شاهد وجوداین مدل پرچم دارها در بازار هستییم. گوشی های نظیر سامسونگ گلکسی S22 Ultra . این محدودیت برای گوشی های اپل از سری 14 به بعد نظیر گوشی آیفون 14, آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس نیز وجود دارد.

این مسئله هم چنان مورد بحث و بررسی قرار دارد. و گوشی های بدون رجیستر تنها یک ماه توانایی استفاده از اپراتور های داخلی را دارند. اگر شما نیز از طرفداران محصولات اپل هستید شاید ادامه ی این مطلب برای شما خالی از لطف نباشد.

رجیستری آیفون 14 در ایران:

در سال 1401 وزارت امور اقتصاد و اداره ی گمرک جمهوری اسلامی ورود هر نوع گوشی آیفون 14 و سایر مدل های بالاتر را غیر قانونی اعلام کرد. بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد که صاحبان این مدل گوشی ها قادر به رجیستر کردن آن در ایران باشند.

با این حال میتوان با استفاده از یک سری ترفندهای دور زدن رجیستری موبایل  مشکل استفاده از اپراتور های داخلی را تا حدودی حل کرد.

مشکل رجیستر آیفون 14:

طبق گزارشات تا پایان آبان ماه سال 1402 حدود 900 هزار دستگاه آیفون 14 به صورت غیر قانونی وارد کشور شده است و به دلیل مشکلات عدم رجیستری امکان فعال سازی آن ها وجود ندارد. آنتن این دستگاه ها پس از یک ماه استفاده قطع شده و باعث کلافگی صاحبان آن ها شده است. در صورت ادامه ی این وضعیت بلاتکلیفی خریداران و تجار ممکن  است با شکایات گسترده مواجه شوند.

حتی اگر گوشی های آیفون 14 به صورت مسافری و برای استفاده ی شخصی وارد شده باشد به دلیل عدم ثبت شناسه در سامنه ی همتا امکان رجیستری و به تبع استفاده از سرویس های اپراتور داخلی امکان پذیر نخواهد بود.

در ابتدای واردات گوشی آیفون 14 قیمت آن تا 65 میلیون تعیین شده بود اما مدتی پس از انتشار خبر عدم رجیستری, قیمت این محصول به شدت افت کرد و حتی با قیمت پایین تر از گوشی آیفون 13 در بازار عرضه شد.

آخرین خبر رسمی از رجیستری آیفون ۱۴:

رئیس اتحادیه واردات گوشی اعلام کرده است گوشی های آیفون 14 وارداتی از طریق مسافران و برای استفاده ی شخصی وارد می شود و تصمیمی برای رجیستر شدن آن گرفته نشده است.

همینطور اعلام امیدواری کرده است که این مسئله به زودی حل شود و ابهامات پیرامون این موضوع رفع شود. ولی با توجه به قول هایی که در زمینه های متعدد و تا قبل از این داده شده و عمل نشده است چندان نمیتوان به این اخبار امیدوار بود.

بالاخره آیا آیفون 14 رجیستر می شود؟

به طور معمول گوشی آیفون 14 نیز باید مانند سایر مدل گوشی ها بدون هیچ دردسری رجیستر شود. اما همانطور که گفتیم این موضوع در پرده ای از ابهام قرار دارد و به دلیل عدم تعیین تاریخ رجیستری, امکان رجیستر شدن ان تاکنون فراهم نشده است.

اخبار رجیستری آِیفون 14

هزینه ی رجیستری آیفون 14 حدودا چقدر خواهد بود؟

بر اساس قانون بودجه امسال, تعرفه گمرکی واردات گوشی های بالای 600 دلار, 15 درصد و برای سایر رویه ها مثل مسافری, 2 برابر تعیین شده است. 

به نظر میرسد به احتمال زیاد این افزایش تعرفه روی قیمت این گوشی ها نیز اثر گذار باشد.

به نظر شما با این قیمت ها آیا به صرفه است که هر مسافر به همراه خود یک گوشی وارد کند؟

چرا آیفون 14 قابلیت رجیستر ندارد؟

تا الان, علت اصلی رجیستر نشدن این گوشی ها مشخص نشده است. شاید استراتژی دولت در برخورد با کالاهای با امتیاز آمریکایی علت اصلی این موضوع باشد. خیلی ها معتقدند باید منتظر باز شدن گره کور برجام باشیم تا دولتی ها تصمیم قطعی برای رجیستر شدن این محصولات بگیرند.

آیا راهی برای دور زدن رجیستری گوشی وجود دارد:

وبسایت 1200mobile که در زمینه ی وارادات انواع مدل قطعات و ابزار تعمیرات موبایل فعالیت دارد توانسته با واردات یک گجت خاص تا حدودی این مشکل را حل نماید.

جهت آشنایی با این محصول خاص و منحصر به فرد میتوانید به مقاله ی راه های دور زدن رجیستری موبایل مراجعه کنید.

سخن آخر: 

با توجه به اینکه موضوع رجیستری آیفون 14 هنوز در حال بحث و بررسی است، نمی‌توان پیش‌بینی کرد که آیا این گوشی با قیمت بسیار بالا رجیستر خواهد شد یا خیر.

با این حال شما میتوانید از روش های دیگری با گوشی آیفون 14 خود, از اپراتور های داخلی استفاده کنید و به اصلاح طرح رجیستری گوشی را دور بزنید که در مجله ی خبری وبسایت 1200mobile به آن پرداخته ایم.

ولی پیشنهاد ما به طور کل این است که جهت خرید گوشی آیفون 14 تا زمان مجاز شدن واردات رسمی آن صبر کنید.

ارسال نظر
پاسخ دهید
روش های ارتباط با ما