برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

ترفند دور زدن رجیستری موبایل

نوشته شده در تاریخ2 ماه پیش 11979
دوست داشتن5

اجازه دهید قبل از هر چیز با طرح رجیستری گوشی و دلایل اجرای آن آشنا شویم .

رجیستری گوشی چیست؟

طرح رجیستر گوشی یک طرح برای ثبت دستگاه های دارای سیم کارت است و بیشتر روی تلفن های همراه پیاده شده است. این طرح زیر نظر سازمان صنعت, معدن و تجارت است. در این طرح هر گوشی که وارد خاک ایران میشود باید در سامانه ی همتا ثبت شود.

این طرح به میزان قابل توجهی سرقت گوشی را در کشور کاهش داده است.

دلایل طرح رجیستری گوشی:

طرح رجیستری موبایل به منظور جلوگیری از واردات گوشی های قاچاق و حمایت از واردات قانونی موبایل است. بنابراین کاربران باید تنها گوشی هایی که از طریق مبادی قانونی وارد کشور شده است را خریداری نمایند.

اما شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که به کشوری سفر کرده باشید و قصد وارد کردن یک گوشی را داشته باشید و با وجود طرح رجیستر گوشی شاید از انجام این کار منصرف شوید ولی با شناخت کامل از قوانین برای وارد کردن یک گوشی در طول سال محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت.

این کار شامل مراحل پیچیده ای نیست در ادامه همراه ما باشید.

چگونه گوشی رجیستر نشده را رجیستر کنیم؟

برای اینکار ابتدا باید هزینه ی گمرکی را پرداخت کنیم. رجیستر کردن گوشی که هزینه ی گمرکی آن پرداخت نشده است امکان پذیر نیست. (در ادامه همراه ما باشید چون قرار هست این مشکل را با یک ترفند حل کنیم). سامانه همتا به چنین موبایلی اجازه ی دریافت سرویس از اپراتور های مختلف (شامل برقراری مکالمه, ارسال پیام و برقراری نت) را نمی دهد.

بعد از وارد کردن گوشی به کشور تنها 30 روز میتوان از اپراتور های داخلی سرویس گرفت و بعد از این مدت سرویس دهی قطع میشود. اتفاق ناخوشایندی که ممکن است پس از واردات هر مدل گوشی پیش آید. بدین ترتیب شما مجبورید که هزینه ی گمرک گوشی را پرداخت کنید و سپس دنبال رجیستر کردن گوشی خود باشید تا بتوانید از اپراتور های داخلی سرویس دریافت کنید.

نحوه ی پرداخت هزینه ی گمرک گوشی های مسافرتی:

اگر به عنوان یک مسافر گوشی وارد کرده اید باید به میزان 20% از هزینه ی کل گوشی را به عنوان هزینه ی گمرک پرداخت کنید. بعد از پرداخت هزینه ی گمرک یک رسید به شما داده خواهد شد. سپس از روش های مختلفی که سامانه ی همتا تعیین کرده است میتوانید نسبت به رجیستر گوشی خود اقدام کنید.

روش‌های مختلفی برای پرداخت هزینه گمرکی گوشی مسافری وجود دارد تا مشکلات حاکمیتی و قانونی را رفع کنیم. اولین روش این است که هنگام ورود به کشور، به یکی از دفاتر گمرک مراجعه کرده و از کارشناسان مربوطه درخواست محاسبه و اخذ هزینه گمرکی گوشی را داشته باشیم و سپس رسید گمرک را دریافت کنیم. در صورتی که این راه را طی نکنیم، می‌توانیم برای پرداخت هزینه گمرکی گوشی مسافری از طریق سایت اداره گمرک اقدام کنیم.

برای پرداخت این هزینه به صورت آنلاین، باید به آدرس زیر مراجعه کنیم: https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister?0. در این صفحه، باید کد IMEI گوشی مسافری خود را در کادر مربوطه وارد کنیم. می‌توان با شماره گیری کد دستوری *#06# به کد IMEI دسترسی پیدا کرد. پس از وارد کردن تمام جزئیات و مدل گوشی، هزینه گمرکی مشخص می‌شود.

ترفند دور زدن رجیستر گوشی آیفون 14

همچنین باید شماره سیم کارت و سایر اطلاعات هویتی از جمله شماره ملی و اطلاعات گذرنامه را وارد کنیم. لازم است شماره سیم کارتی که در این مرحله وارد می‌کنیم، با اطلاعات کد ملی هماهنگی داشته باشد. پس از وارد کردن شماره تماس و سایر جزئیات لازم، یک کد امنیتی از طریق پیامک برایمان ارسال می‌شود. این کد را وارد می‌کنیم و پس از نشان دادن هزینه ثبت گوشی، وارد فرآیند پرداخت می‌شویم.

به طور کلی برای رجیستر کردن گوشی غیررجیستر شده، ابتدا باید هزینه گمرکی گوشی را پرداخت کنیم. سپس می‌توانیم از روش‌های زیر برای رجیستر کردن گوشی استفاده کنیم:

ارسال کد IMEI گوشی به شماره پیامک ۷۷۷۷، شماره دستوری #۷۷۷۷*، سایت اینترنتی به آدرس https://hamtainfo.ntsw.ir/ و یا اپلیکیشن همتا. لطفاً توجه داشته باشید که پس از پرداخت هزینه گمرکی، رجیستر کردن گوشی با استفاده از روش‌هایی که سامانه همتا فراهم کرده است، کاملاً رایگان است.

اگر فروشنده به شما بابت ارسال کد IMEI گوشی به سامانه همتا هزینه جداگانه درخواست کند، لطفاً بدانید که او هزینه‌ای ناجا دریافت می‌کند و شما نباید به هیچ عنوان این هزینه را پرداخت کنید. به هر حال، قوانین و روش‌های رجیستر کردن گوشی کاملاً واضح است. توصیه می‌کنم که دوباره این مطلب را با دقت مطالعه کنید تا از سواستفاده و کلاهبرداری جلوگیری کنید.

برخی از گوشی ها قابلیت رجیستر ندارند برای آنها چه راه حلی وجود دارد؟

این روز ها بازار موبایل اوضاع داغونی دارد و خیلی از گوشی های آیفون یکی پس از دیگری در حال قطع شدن است.

با گذشت حدود چند ماه از واردات گوشی های آیفون 14. اینطور به نظر میرسد که هنوز  امکان رجیستر این دسته از گوشی ها فراهم نخواهد بود. بنابراین نمیتوان از طریق روش هایی که در بالا گفتیم به رجیستر این مدل گوشی ها پرداخت.

البته یک سری روش هایی وجود دارد که موقتا میتوانید آنتن دهی گوشی را برای مدت محدودی برگردانید ولی همینطور که گفتیم موقتی است و ممکن است بعد از مدتی استفاده مجددا دچار پرش آنتن شوید.

و اما خبر خوب جهت دور زدن رجیستر گوشی ها:

در این روزها، مشتریان بسیاری به بازار مراجعه کرده و اعتراض خود را درباره قطع سرویس گوشی‌هایشان ابراز می‌کنند. حتی در مورد این موضوع، نظر فروشندگان را جویا شدیم و آنها امیدوارند که بتوانند این مشکل را حل کرده و در آینده‌ای نزدیک راهکاری برای اتصال مجدد این گوشی‌ها ارائه دهند.

علاوه بر این هزینه های سنگین کمرگی گوشی نیز میتواند شما را از وارد کردن گوشی منصرف کند.

خبر خوب اینکه ما در 1200mobile این مشکل شما را برای همیشه حل نموده ایم. شما میتوانید با تهیه ی یک دستگاه جانبی منحصر به فرد برای موبایل خود از تمامی سرویس های اپراتور های داخلی استفاده کنید. دقیقا مانند زمانی که گوشی خود را رجیستر کرده اید. این دستگاه که از آن به عنوان مبدل چند سیم کارت کننده نیز یاد میشود میتواند به راحتی مشکل شما را حل کند.

در واقع این دستگاه به عنوان یک رابط بین سیم کارت و گوشی شما عمل میکند. کافیست سیم کارت خود را روی دستگاه بیندازید و با استفاده از برنامه ای که روی گوشیتان نصب کرده اید به مدیریت سیم کارت ها بپردازید. این دستگاه به عنوان یک ابزار جانبی باید همراه شما باشد.

پیشنهاد میکنم به صفحه ی دستگاه های رجیستری گوشی در وبسایت ما مراجعه نمایید و اطلاعات کاملتر در مورد این ابزار جانبی را به دست آورید.

ترفند رجیتسر گوشی آِیفون 14

با تهیه ی این دستگاه ها خیلی راحت میتوانید از سرویس های داخلی استفاده نمایید.

در پایان اگر سوال و یا نظری دارید در پایین همین صفحه درج نمایید و یا از طریق راه های ارتباطی موجود در وبسایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

1 نظر
  • مهسا

    مهسا 1402-06-15 پاسخ

    جالب بود
ارسال نظر
پاسخ دهید
روش های ارتباط با ما