برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

تعمیر صفحه نمایش گوشی با تکنولوژی لیزر

نوشته شده در تاریخ2 ماه پیش 733
دوست داشتن1

امروزه گوشی ها  عضو جدایی ناپذیر در زندگی هر کسی است و خراب شدن آن ها به خصوص از ناحیه ی صفحه نمایش میتواند هزینه های سنگینی را روی دست صاحبان آن ها بگذارد.

صفحه نمایش های OLED از جمله پرکاربردترین صفحه نمایش ها در گوشی ها است که به عنوان گران ترین قطعه و مهمترین عضو در هر موبایل محسوب میشود.

تا قبل از این, با خراب شدن صفحه نمایش OLED تنها راه حل,  تعویض این قطعه به طور کامل بوده است که به دلیل تکنولوژی های پیشرفته در ساخت این قطعه باید هزینه ی بالایی را برای خرید آن میپرداختیم.

اما آیا به نظر شما امکان تعمیر صفحه نمایش های OLED وجود دارد؟

پاسخ بله است. تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و همینک با ابداع یک دستگاه امیدواری هایی به وجود آمده است که بتوان صفحه نمایش های خراب OLED را تعمیر کرد.

تعمیر پنل های OLED با لیزر, نجات نمایشگر گوشی ها دیگر غیر ممکن نیست.

در گذشته تصور میشد راهی برای تعمیر نمایشگر های OLED وجود ندارد اما همینک با استفاده از یک دستگاه لیزری جدید میتوان این نوع از صفحه نمایش ها را تعمیر کرد.

همانطور که گفتیم نمایشگرهای OLED به دلیل تکنولوژی های پیشرفته هزینه ی بالایی دارند و خراب شدن ان ها یک اتفاق ناگوار و یک مشکل بزرگ برای صاحبان آن ها محسوب میشود.

خوشبختانه صنعت پر رونقی در زمینه ی تعمیرات موبایل وجود دارد که به تعمیر و بازیافت موبایل ها اختصاص یافته است.

اکنون به نظر می رسد با اختراع یک دستگاه جدید بتوان با استفاده از فناوری لیزر, پنل های OLED گوشی های اندورید و آیفون در حالتی که روشن هستند را تعمیر کرد.

بدین ترتیب میتوان با هزینه ی خیلی کمتر و بدون نیاز به تعویض کامل صفحه نمایش به تعمیر موبایل پرداخت. 

تعمیر صفحه نمایش های OLED با تکنولوژی لیزر

علاوه بر این تولید زباله های الکترونیکی مانند کوهی رو به رشد بوده است که با امکان تعمیر صفحه نمایش های موبایل سرعت رشد آن کند تر خواهد شد.

تعمیر نمایشگر OLED گوشی ها به روشی مشابه تولید آن ها:

صفحه نمایش های OLED, با استفاده از یک تکنولوژی که به (تاب کاری لیزر اگزایمر) معروف است, تولید میشود. در این پروسه لایه ای از جنس سیلیکون آمورفوس با استفاده از اشعه های لیزر پالسی به سیلیکون پلی کریستالین تبدیل میشود تا ارتباطات رسانای  میکروسکوپی صورت بگیرد. این کانال های ارتباطی همه ی پیکسل های نمایشگر را به یکدیگر وصل میکنند بدین ترتیب اگر هر قسمت از این شبکه ی ارتباطی دچار نقص شود عملکرد سایر بخش ها نیز مختل میشود و مشکلاتی نظیر ایجاد خطها ی عمودی بنفش به وجود می آید. خطوطی که بر اثر ظاهر شدن ان مجبور بودیم صفحه نمایش را به طور کامل تعویض کنیم.

دستگاه لیزری جدید با استفاده از یک میکروسکوپ پیشرفته و قدرتمند ساختار صفحه نمایش OLED را مورد بررسی قرار میدهد و سپس با کمک تکنولوژی لیزر به بازسازی و تعمیر ارتباطات قطع شده میپردازد. حتی در صورتی که شیشه ی محافظ صفحه نمایش روی آن قرار دارد همچنان قادر به تعمیر آن خواهد بود که البته در بعضی موارد بهتر است این شیشه ی محافظ به تشخیص تعمیرکار موبایل برداشته شود.

همینطور به نظر میرسد لازم است صفحه نمایش گوشی روشن باشد تا اپراتور به صورت دقیق مشکل را شناسایی کند و سپس به تعمیر آن بپردازد.

تعمیر صفحه نمایش OLED با تکنولوژی جدید لیزر

اسکاتی الن از کانال یوتیوب Strong parts کسی است که با انتشار یک ویدئو از این دستگاه موفق به آزمایش این دستگاه لیزری جذاب و پر طرفدار شده است.

همانطور که گفتیم این دستگاه از همان فناوری تولید صفحه نمایش های OLED استفاده میکند و میتواند ایراد صفحه نمایش هایی که روی آن ها خط افتاده است را رفع کند.

سخن آخر:

ابداع دستگاه جدید در زمینه ی تعمیر صفحه نمایش های OLED به کاربران امکان میدهد تا با هزینه ی بسیار کمتر و در کمترین زمان ممکن, یکی از گران ترین قطعات در موبایل را تعمیر کرد. تا قبل از این آسیب دیدن صفحه نمایش های OLED یک اتفاق ناگوار برای هر کسی محسوب میشد. به نظر میرسد ابداع این دستگاه یک انقلاب بزرگ در حوزه ی تعمیرات موبایل محسوب شود.  البته مشخص نیست این دستگاه چه زمانی وارد بازار ایران شود. به نظر میرسد قیمت آن چیزی بالغ بر 800 ملیون تومان باشد.

ارسال نظر
پاسخ دهید
روش های ارتباط با ما