برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

تعویض قاب پشت گوشی شیائومی

نوشته شده در تاریخ1 هفته پیش توسط 35
دوست داشتن0

تعویض قاب پشت گوشی شیائومی ممکن است به دلایل زیادی انجام شود. به طور کلی گوشی‌های هوشمند امروزی بیش از یک ابزار ارتباطی هستند؛ آن‌ها علاوه بر اینکه ابزار کاربردی از فناوری هستند، اغلب نمای زیبا و طراحی شیکی هم دارند. با این حال، ممکن است که بعد از یک مدت استفاده، ظاهر آن‌ها خسته کننده به نظر بیاید و یا بر اثر عوامل مختلف دچار شکستگی, خط و خش و آسیب شود. در این مواقع، تعویض قاب پشت گوشی شیائومی یک راه حل ساده و کارآمد برای به روزرسانی ظاهر دستگاه است، به خصوص در مورد گوشی‌های شیائومی که امکان تغییر قاب‌ها را به راحتی فراهم می‌کنند. قبل از اینکه به ادامه ی مقاله بپردازیم این نکته را یادآورم شوم که منظور از قاب پشت گوشی همان درب پشت گوشی است که جزئ قطعه های اصلی گوشی محسوب می شود نه لوازم جانبی.


مزایا و معایب تعویض قاب پشت گوشی شیائومی :

 

مزایا ی تعویض قاب پشت گوشی شیائومی:

 

1. تغییر ظاهر سریع و آسان: یکی از مزایای بزرگ تعویض قاب پشت گوشی شیائومی، امکان شخصی‌سازی سریع و آسان ظاهر دستگاه است. با تغییر قاب پشت گوشی، کاربران می‌توانند گوشی خود را به سلیقه و سبک خود شخصی‌سازی کنند بدون نیاز به هزینه‌های بالای خرید یک گوشی جدید. برای مثال اگر از رنگ گوشی خسته شده باشید یا پشت گوشی شکسته و ترک خورده باشد میتوانید خیلی راحت با تعویض قاب پشت گوشی شیائومی آن را مثل روز اول نو کنید و یا در صورت تمایل رنگ آن را نیز عوض کنید.

 
 

معایب تعویض قاب پشت گوشی شیائومی:

 

1. افزایش ریسک آب‌ خوردگی: در برخی موارد، تعویض قاب پشت گوشی شیائومی ممکن است باعث از بین رفتن قابلیت ضد آب بودن گوشی شود، زیرا قاب جدید ممکن است باعث اشکالاتی در تنظیمات ضدآب دستگاه ایجاد کند.

2. کیفیت قاب‌ پشت گوشی شیائومی : برخی از قاب های پشت گوشی شیائومی، به ویژه اگر از تولید کنندگان غیراصلی باشند، ممکن است کیفیت پایین‌تری داشته باشند و یا جنس آن با چیزی که روی خود گوشی بوده است متفاوت باشد. این موضوع ممکن است زیبایی گوشی را تحت تاثیر قرار دهد خصوصا اگر روی این موضوع حساس باشید.


تعویض درب پشت گوشی شیائومی

نحوه ی تعویض درب پشت گوشی شیائومی:


برای تعویض درب پشت گوشی شیائومی، ابتدا باید ابزارهای لازم را آماده کنید.


این ابزار ها بسته به نوع و مدل گوشی متفاوت است. برخی از درب پشت ها نیازمند این هستند که ابتدا چسب آن ها نرم شود برای اینکار تعمیرکار موبایل با استفاده از اعمال حرارت توسط دستگاه سپراتور چسب را نرم میکند تا جداسازی آن راحت شود. اگر در منزل قصد انجام این کار را دارید میتوانید از سشوار استفاده کنید. اما باید حواستان باشد که اعمال حرارت بش از حد ممکن است به سایر قطعات گوشی آسیب برساند.

برای جدا کردن قطعات مختلف گوشی و جدا کردن قاب پشت از بدنه گوشی، ابزارهای جدا کننده قطعات مانند اسپاتول، تیغه نازک یا ابزارهای جدا کننده دیگر لازم است.


چسب درب پشت گوشی نیز بسیار مهم است. شما نباید از هر چسبی برای تعویض قاب پشت گوشی شیائومی استفاده کنید . از اینکار جدا پرهیز کنید چرا که اگر میزان کمی از چسب به دستگاه نفوذ کند ممکن است اثرات بسیار بدی بر جای گذارد.


پس از آماده سازی ابزار ها مراحل زیر را دنبال کنید:
1. خاموش کردن گوشی: ابتدا باید گوشی را خاموش کنید تا از هرگونه خطری در هنگام تعویض قاب جلوگیری شود.
2. جدا کردن قاب فعلی: با استفاده از ابزارهای مناسب، قاب پشت فعلی گوشی را جدا کنید. در این مرحله باید بسیار دقیق و محتاط عمل کنید تا قطعات داخلی گوشی آسیب نبینند. اگر درب پشت گوشی شیشه ای باشد باید با احتیاط بیشتری این کار را انجام دهید. حین جداشازی ممکن است تکه های شیشه پرتاب شود بنابراین استفاده از عینک محافظ جهت جلوگیری از آسیب به چشم ضروری است. میتوانید درب پشت شکسته را با چسب نواری بپوشانید تا از پرتاب شدن تکه های آن جلوگیری به عمل آید. 
3. نصب قاب جدید: پس از اینکه درب پشت قدیمی جدا شد ناحیه را به طور کامل تمیز کنید. سپس از چسب مخصوص استفاده نموده و محل را به چسب آغشته کنید. سپس چند ثانیه صبر کنید و بعد قاب جدید را با دقت و با توجه به جزئیات، روی گوشی نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که همه قطعات به درستی قرار گرفته‌اند و گوشی به درستی بسته شده است.

تعویض قاب پشت گوشی شیائومی4. سپس درب پشت را با چسب نواری یا گیره ال سی دی فیکس کنید تا بعد از چند دقیقه به طور کامل محکم شود.


نکات مهم:
- پیش از خرید قاب جدید، از اصالت و کیفیت آن اطمینان حاصل کنید تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

- در هنگام تعویض، از ابزارهای مناسب و با دقت استفاده کنید تا به قطعات داخلی گوشی آسیبی نبینند. اگر تجربه ی انجام این کار را ندارید به هیچ عنوان اقدام به تعویض درب پشت نکنید چرا که ممکن است قطعه ی مهمی نظیر  تاچ ال سی دی گوشی دچار آسیب شود. توصیه میشود تعویض درب پشت گوشی توسط متخصصین تعمیرکار موبایل انجام شود. تعمیرکاران موبایل با ابزار های تخصصی نظیر دستگاه لیزر با دقت و با اطمینان کامل درب پشت گوشی را تعویض خواهند کرد.

- پس از نصب، گوشی را تست کنید که همه عملکردهای گوشی به درستی کار می‌کنند و هیچ مشکلی پیش نیامده است.
سخن آخر:
تعویض قاب پشت گوشی شیائومی یک روش سریع و موثر برای به روزرسانی ظاهر دستگاه و شخصی‌سازی آن است. با رعایت نکات ایمنی و استفاده از قطعات با کیفیت، می‌توانید از این فرصت به بهترین شکل بهره‌مند شوید و گوشی خود را با ظاهری تازه و جذاب به روز کنید.

چانچه قصد تعویض قاب پشت گوشی شیائومی را دارید میتوانید درب پشت گوشی شیائومی را با بالاترین کیفیت موجود در بازار همراه با 7 روز مهلت تست و گارانتی بازگشت وجه از وبسایت 1200mobile تهیه نمایید. .

نوشته‌های مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید
روش های ارتباط با ما