برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

قیمت لوپ تعمیرات موبایل دست دوم

نوشته شده در تاریخ1 ماه پیش 138
دوست داشتن0

یکی از ابزارهایی که تعمیرکاران موبایل برای تشخیص و رفع مشکلات دستگاه‌های موبایل استفاده می‌کنند، لوپ ها هستند. با توجه به افزایش روز افزون نرخ ارز قیمت این ابزار نیز به شکل چشمگیری افزایش یافته است. خیلی از افراد به دلیل کمبود بودجه به دنبال لوپ های دست دوم تعمیرات موبایل هستند. اما خرید لوپ دست دوم ممکن است با ریسک هایی همراه باشد. در این مقاله، به بررسی نکات مهمی که برای خرید میکروسکوپ دست دوم برای تعمیرات موبایل باید در نظر گرفته شوند، می‌پردازیم.

لوپ دست دوم تعمیرات چیست؟لوپ دست دوم یا میکروسکوپ استفاده شده، یک ابزار بزرگنمایی است که تعمیرکاران موبایل برای بررسی قطعات الکترونیکی دستگاه‌های موبایل استفاده می‌کنند. این نوع میکروسکوپ‌ها از صاحبان پیشین خود که ممکن است از آنها دست کشیده یا به دلیل به روزرسانی به مدل جدیدتر میکروسکوپ مجدداً فروخته شده‌اند، تهیه می‌شوند.

مزایای خرید لوپ دست دوم:   الف. هزینه کمتر: یکی از مزایای بارز خرید لوپ دست دوم، هزینه کمتر آن نسبت به لوپ های جدید است.

   ب. کیفیت مطلوب: بسیاری از لوپ های دست دوم در شرایط خوبی قرار دارند و ممکن است کیفیت مشابه لوپ های جدید را داشته باشند.

   ج. قابلیت تعمیر: اغلب این نوع میکروسکوپ‌ها قابلیت تعمیر و نگهداری دارند و قطعات قابل تعویض دارند.


نکات لازم برای خرید لوپ دست دوم:   1. وضعیت و سن میکروسکوپ: مطمئن شوید که لوپ تعمیرات موبایل دست دوم در شرایط مناسبی قرار دارد و از آن به درستی مراقبت شده است. همچنین، سن میکروسکوپ را بررسی کنید و از اینکه قطعات آن نیاز به تعویض نداشته باشد مطمئن شوید.

   2. عملکرد و کیفیت تصویر: قبل از خرید، مطمئن شوید که عملکرد و کیفیت تصویر میکروسکوپ به درستی کار می‌کند و هیچ مشکلی در آن وجود ندارد. برای اینکار بهتر است لوپ را تست کنید که عدسی های آن تار و یا کثیف نشده باشد. در غیر این صورت هزینه ی خود را دور ریخته اید.

   3. مناسب برای کار تعمیرات موبایل : همه ی میکروسکوپ ها برای کار تعمیرات موبایل مناسب نیستند, بررسی کنید که میزان بزرگنمایی لوپ به اندازه ی کافی باشد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید میتوانید مقاله ی راهنمای بهترین لوپ های تعمیرات موبایل را مطالعه کنید.

   4. گارانتی و خدمات پس از فروش: حتما، از وجود گارانتی و ضمانت اصالت کالا و مهلت تست برای محصول اطمینان حاصل کنید تا در صورت وجود مشکلات بتوانید از آنها استفاده کنید.

   5. روشنایی لوپ: یکی از نکات مهم در انتخاب و خرید لوپ دست دوم تعمیرات موبایل, بررسی لوازم جانبی لوپ مثل لامپ لوپ است. اگر میکروسکوپ دارای لامپ باشد قیمت آن بالاتر است و همینطور وجود لامپ لوپ کاملا الزامی است. بنابراین این نکته را حتما در نظر بگیرید.
قیمت لوپ دست دوم
 

    6. پایه ی لوپ دست دوم: برخی از لوپ ها امکان این را دارند که بتوانید پایه ی آن را تعویض کنید و آن ها را با پد نسوز فلزی و یا پایه ی بازویی جایگزین کنید. اگر لوپ دارای این ویژگی باشد در صورت نیاز میتوانید خیلی راحت با خرید یک پایه آن را ارتقا دهید. بنابراین بررسی کنید که آیا قابلیت تعویض پایه وجود دارد یا نه.

 

    7. دوربین و مانیتور: لوپ ها انواع مختلفی دارند و هر کدام ممکن است قابلیت هایی داشته باشند که روی قیمت آن ها تاثیر به سزایی داشته باشد. برای مثال لوپ های سه چشمی قابلیت اتصال به دوربین و مانیتور را دارند و شما خیلی راحت میتوانید از کار خود فیلم بگیرید و آن را روی مانیتور به تصویر بکشید. اگر این قابلیت برای شما اهمیت داشته باشد باید به دنبال یک لوپ سه چشمی دست دوم باشید که البته قیمت آن نسبت به سایر مدل های دو چشمی گران تر است. وجود دوربین و مانیتور روی لوپ نیز میتواند روی قیمت آن تاثیر به سزایی داشته باشد. البته دوربین و مانیتور معمولا به صورت جداگانه خریداری خریداری میشود. چیزی که اهمیت دارد امکان نصب دوربین و مانیتور روی لوپ است.

 

    8. سایر لوازم جانبی لوپ: از جمله ی لوازم جانبی دیگر لوپ میتوان به لنز های واید اشاره کرد. در مقاله ی معرفی انواع لنز واید لوپ توضیحات کاملی را ارائه داده ایم. مهم است که لوپ دست دوم قابلیت نصب لنز واید و محافظ لنز را داشته باشد. تا در صورت نیاز به افزایش ارتفاع کار بتوان آن را با لنز های واید ارتقا داد

    9. شرکت سازنده ی لوپ : محصولات برخی از شرکت ها به دلیل سابقه ی کار و قدمت بالا ممکن است نسبت به سایر شرکت های جدید بالاتر باشد. برای مثال لوپ های برند مکانیک ممکن است نسبت به لوپ ها شرکت RF4 قیمت بالاتری داشته باشد. این مسئله به دلیل رقابتی است که بین شرکت ها ایجاد شده در حالی که ممکن است هر دو برند لوپ از لحاظ کیفیت و دقت در یک سطح باشند. بنابراین این نکته را هم در نظر داشته باشید.

معایب خرید لوپ دست دوم تعمیرات موبایل:

ما درک میکنیم که شما ممکن است بودجه ی کافی برای خرید لوپ تعمیرات موبایل نو را نداشته باشید اما با توجه به نکاتی که در ادامه ذکر خواهیم کرد خرید لوپ های دست دوم ممکن است با خطراتی همراه باشد

1. کیفیت و عملکرد: در لوپ های تعمیرات موبایل، کیفیت و دقت تصویر بسیار مهم است، به ویژه اگر شما از آن برای کارهای حساس و تخصصی استفاده می‌کنید. میکروسکوپ‌های دست دوم ممکن است به علت استفاده قبلی، نقص‌هایی داشته باشند که ممکن است تاثیر منفی بر کیفیت تصویر داشته باشد.


لوپ دست دوم تعمیرات موبایل

2. قابلیت‌های فنی: میکروسکوپ‌های جدید اغلب از قابلیت‌های فنی بهتری برخوردار هستند مانند قابلیت اتصال به دوربین لوپ و مانیتور یا دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی که می‌تواند در تحلیل و ثبت دقیق تر تصاویر کمک کند. اما در میکروسکوپ‌های دست دوم این قابلیت‌ها ممکن است کمتر باشند یا حتی وجود نداشته باشند.

3. پشتیبانی و خدمات پس از فروش: در صورت خرابی یا نیاز به تعمیرات، ممکن است برای میکروسکوپ‌های دست دوم پیدا کردن قطعات یدکی و یا خدمات پس از فروش دشوار باشد. در صورتی که یک میکروسکوپ جدید را خریداری کنید، احتمالاً  پشتیبانی مناسب تولید کننده وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند.

4. ضمانت و گارانتی: معمولاً محصولات جدید همراه با ضمانت و گارانتی هستند که در صورت وجود مشکلات، تعمیر و یا تعویض را ارائه می‌دهند. اما در خرید محصولات دست دوم، این امکان ممکن است وجود نداشته باشد. هنگام خرید لوپ دست دوم به طور کامل آن را باید تست کنید و یا از فروشنده مهلت تست بگیرید, تا در صورت بروز کوچکترین مشکلی بتوانید هزینه  را پس بگیرید.

قیمت لوپ تعمیرات موبایل دست دوم:

قیمت لوپ های دست دوم تعمیرات موبایل همانطور که گفتیم بر اساس میزان سن لوپ, جدید یا قدیمی بودن آن و لوازم جانبی همراه ممکن است متفاوت باشد. آنچه که اهمیت دارد اطمینان از سالم بودن لوپ و قیمت معقول آن نسبت به لوپ های نو موجود در بازار است.


با این حال، اگر شما درصدد خرید یک میکروسکوپ دست دوم هستید، مطمئن شوید که از فروشنده معتبری خریداری می‌کنید و محصول را به دقت بررسی کنید تا از کیفیت و عملکرد آن اطمینان حاصل کنید. ولی به طور کل توصیه ی ما این است که بودجه ی لازم برای خرید یک لوپ تعمیرات موبایل نو را به دست آورید تا بتوانید نگرانی بابت مشکلاتی که ممکن است یک لوپ دست دوم داشته باشد را نداشته باشید. یادتان باشد که ارزان بودن ممکن است برای شما گران تمام شود. پس در مرحله ی اول سعی کنید با بودجه ای که در نظر دارید یک لوپ نو را خریداری نمایید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره میتوانید از طریق کانال های ارتباطی موجود در وبسایت 1200mobile با کارشناسان با تجربه ی ما به صورت رایگان مشورت کنید که بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

همینطور ما در کانال اینستاگرام خود در صورت موجود بودن , ابزار تعمیرات موبایل دست دوم سایر همکاران تعمیرکار موبایل را استوری میکنیم. پس پیج اینستاگرام ما را از طریق پایین همین صفحه دنبال کنید.

در پایان برای شما آرزوی موفقیت میکنم.
 
 جمع‌بندی:

در انتخاب میکروسکوپ دست دوم برای تعمیرات موبایل، باید به مواردی مانند وضعیت و سن میکروسکوپ، عملکرد و کیفیت تصویر، سازگاری با انواع لنز واید و دوربین و مانیتور و گارانتی و خدمات پس از فروش توجه کرد. با رعایت این نکات، می‌توانید میکروسکوپ مناسبی را برای تعمیرات موبایل خود انتخاب کنید و از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. 

محصولات مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید
روش های ارتباط با ما